Në vitin 2020, kishte … BiletIme.al eshte i pari website shqipetar dedikuar rezervimit te biletave te avionit online dhe ne menyre te pavarur. “Pandemia edhe te Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ka pasur ndikim negativ gjatë këtij viti. Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuat statistikat e transportit dhe telekomunikimit për tremujorin e katërt të vitit 2020, me të dhëna mbi transportin ajror, hekurudhor, rrugor dhe telekomunikimin. Në një njoftim per shtyp, Tirana International Airport (TIA) thotë se ka ulur tarifën e pasagjerit nga 12.5 në 10 euro dhe synon që kjo të ulë çmimin e biletave dhe të shtojë Nga 1 dhjetori e deri m 31 dhejtor, 127.879 pasagjerë kanë udhëtuar për në Kosovë, referuar të dhënave nga aeroporti “Adem Jashari”. Kjo ka ndodhur në Kosovë, në rastin e vendimit për perjashtimin e Kurtit nga e drejta për t’u zgjedhur. Fluks i madh i mërgimtarve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ishte në muajin dhejtor. Air Prishtina ju ofron fluturime direkte nga Evropa per ne Prishtine, Shkup, Oher dhe Tirane Më poshtë kemi paraqitur çmime të biletave per fluturim me avion nga destinacione te ndryshme per ne vendlindje. Albcontrol dhe Agjencia e Shërbimeve të Navigimit Ajror e Kosovës kanë arritur një marrëveshje për hapjen e një korridori ajror mes Shqipërisë dhe Kosovës. Po ashtu, statistikat tregojnë se 1.104.322 udhëtarë gjithsej kanë lëvizur përmes aeroportit në vitin 2020, ndërsa sa u përket fluturimeve në vitin … Austria ka zgjatur një ndalim të fluturimeve nga Britania dhe Afrika e Jugut deri më 24 janar mes shqetësimeve të vazhdueshme përreth mutacioneve të koronavirusit. Në Kosovë, sikundër edhe ne vënde të tjera në tranzicion në Ballkanin Perëndimor ka mjaft ligje të tilla, që qëndrojnë jashtë sistemit kapilar ligjor e parimor dhe që kanë nevojë të ‘pastrohen’ sa më parë. Përgjigjja, në vija të përgjithshme është se ende nuk ka ndonjë vendim përfundimtar për lejimin e fluturimeve të rregullta. Për çmime tjera na kontaktoni në telefon ose email. E-Mail: info@kosovareisen.com KOSOVË. Përjashtim bëjnë fluturimet në arritje ferry (pa udhëtarë), por që mund të bartin udhëtarë nga aeroporti “Adem Jashari”. Regjistruar në Gjykatën e Tiranës dhe Anëtare e Dhomës së Tregetisë. Nga 1 dhjetori e deri m 31 dhejtor, 127.879 pasagjerë kanë udhëtuar për në Kosovë, referuar të dhënave nga aeroporti “Adem Jashari”. Sipas Valentina Garës nga Aeroporti “Adem Jashari” i Kosovës, në vitin 2020 ka pasur 50% më pak udhëtar e po ashtu edhe fluturime. Motori ynë i kërkimit është krijuar për të siguruar listën e … Nese nuk gjeni ndonje ofertë të lirë dhe të mire, atëherë na kontaktoni pa hezitim në telefon: +49 (0) 234-387431 ose përmes mediave sociale. Masat e reja anti-covid, nis anulimi i fluturimeve Kosovë – Itali. Zyrtarisht, ka më shumë se 1.000 raste të koronavirusit Wuhan. Rinori Travel GmbH - Fluturime ne PRISHTIN - ZÜRICH - SHKUP - SKOPJE - BASEL: Flugticket KOSOVO SCHEIZ, Rezervo Online, Online Flugbuchen nach Kosova. Struktura e udhëtarëve përbëhet nga diaspora e gjerë e Kosovës, punëtorët e organizatave të huaja dhe ushtarëve të NATO-s, dhe pushuesve të qendrave turistike të Mesdheut gjatë muajve të verës. Fluturim direkt me aviokompani serioze Bileta tlira avioni per vendlindje me Iliria Agentur. Këtu mund të shihni të gjithë listën e fluturimeve nga në Gjermani të gjetur nga klientët e biletave të aviobilet.com. Fluturime Düsseldorf (DUS) – Prishtine (PRN): ... Vetem ne sezonen e veres . Haspels e përshkroi Kapitolin si “një simbol global të normave dhe vlerave demokratike” dhe vuri në dukje se qëndrueshmëria e shfaqur nga të tre degët e qeverisë amerikane – legjislative, gjyqësore dhe ekzekutive – në ngjarjen e 6 janarit, “duhet të shërbejë si një afirmim se demokracia amerikane është e fortë”. Zemaj merr vendim për anulimin e fluturimeve nga Britania e Madhe Bazuar në kompetencat e ti lidhur me masat anti-covid, Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka nxjerrë sot vendim për masa të veçanta për mbrojtje nga përhapja e infeksionit/sëmundja Covid-19. Zemërgjanësija e tij asht prekëse. Shfrytzoni ketë mundësi dhe perfitoni edhe deri në 450€ dëmshperblim. Kjo do të shkurtojë fluturimet nga aeroporti “Adem jashari” në Prishtinë me 15 minuta, gjë që pritet të ndikojë në uljen e kostove të kompanive ajrore dhe rrjedhimisht uljen e çmimeve “Mërgata jonë sapo e morri lajmin e autoriteteve Zvicerane ia mësyjnë vendlindjes, Kosovës së dashur. Atëhere mos u brengosni aq shumë! Një i tillë, i planifikuar sot për në Milano, është anuluar. Ky website eshte pjese e Union Travel co ZÜRICH. oo loading... Porositësit e veprimit të sotëm tentojnë ta mbajnë Kosovën të izoluar. Për të kursyer kohën tuaj në kërkim, ne gjetëm për ju biletat më të lira të linjës ajrore në Gjermani në këtë faqe. KosovaPress gëzon statusin e një mediumi të lirë e të pavarur. Fluturime direkte nga Evropa per Kosove, Shqiperi, Maqedoni. Qeveria e Kosovës dhe Ministria e Shëndetësisë nuk kanë treguar nëse do ta ndjekin shembullin e ndalimit të fluturimeve nga Anglia, derisa është paralajmëruar një takim i kryeministrit, ministrit të Shëndetësisë dhe krerëve të tjerë shëndetësor është paralajmëruar, ku do të diskutohen masat. Kështu ka bërë të ditur për lajmi.net zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara. Ambasada e Republikës së Kosovës në Ankara ka njoftuar se nga data 1 korrik linjat ajrore në mes Kosovës dhe Turqisë të fillojnë të qarkullojnë me orar të rregullt, raporton Express. Düsseldorf (DUS) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë, Stuttgart (STR) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë, München (MUC) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë, Frankfurt (FRA) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë, Hannover  (Haj) – Prishtinë (PRN): 1 herë në javë, Hamburg (HAM) – Prishtinë (PRN): 1 herë në javë, Basel (BSL) – Prishtinë (PRN): 5 herë në javë, Memmingen (FMM) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë, Düsseldorf (DUS) – Tirane (TIA): 2 herë në javë, Dortmund (DTM) – Tirane (TIA): 3 herë në javë, Memmingen (FMM) – TIRANE (TIA): 3 herë në javë, Dortmund (DTM) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Frankfurt Hahn (HHN) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Memmingen (FMM) – Shkup (SKP): 2 herë në javë, Hannover  (Haj) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Hamburg (HAM) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Berlin (BER) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Bremen (BRE) – Shkup (SKP): 3 herë në javë, Friedrichshafen (FDH) – Shkup (SKP): 2 herë në javë, Frankfurt (FRA) – Podgorica (TGD): 3 herë në javë, Memmingen (FMM) – Podgorica (TGD): 3 herë në javë, Zürich (ZRH) – Prishtinë (PRN): 10 herë në javë, Basel (BSL) – Prishtinë (PRN): 4 herë në javë, Geneva (GVA) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë, Basel (BSL) – Shkup (SKP): 3 herë në javë. Por ne tani e dimë se kjo nuk ishte e vërtetë. Aeroplani juaj ështe vonuar apo fluturimi anuluar? Ani pse numri ishte i lartë, dhjetori i vitit 2019 kishte më shumë të ardhur. Fluturime Düsseldorf (DUS) – Prishtine (PRN): Fluturime München (MUC) – Prishtine (PRN): Fluturime Frankfurt (FRA) – Prishtine (PRN): Fluturime Hamburg (HAM) – Prishtine (PRN): Fluturime Stuttgart (STR) – Prishtine (PRN): Fluturime Dortmund (DTM) – Prishtine (PRN): Fluturime Hannover (HAJ) – Prishtine (PRN): Fluturime Memmingen (FMM) – Prishtine (PRN): Fluturime Brüssel (BRU) – Prishtine (PRN): Fluturime Zürich (ZRH) – Prishtine (PRN): Më poshtë kemi paraqitur disa çmime të biletave të aeroplanit për Prishtinë. Janë kontaktuar edhe zyrtarët e aeroportit lidhur me numrin e fluturimeve të realizuara gjatë ditës së sotme dhe numrin e udhëtarëve, por ata nuk ishin të qasshëm. Kompania e Aeroportit të Rinasit ka ulur tarifën e pasagjerit me 2.5 euro dhe paralajmëron liberalizimin e tregut të karburantit të avionëve. UNION Travel Co. është themeluar në vitin 1998. E zemra i bahet mal kur na sheh ne, nxanësit e tij, se kemi përparue mendorikisht e ekonomikisht, dhe sheh në né vehten e vet, zemrën e tij, – ah ajo zemër e tij e gjanë sa deti e zalli! – përparimin e tij. KosovaPress ka tentuar të kontaktojë edhe zyrtarët e aeroportit lidhur me numrin e fluturimeve të realizuara gjatë ditës së sotme dhe numrin e udhëtarëve, por ata nuk ishin të qasshëm. Si rezultat, disa prej linjave janë vetëm sezonale. “Pas datës 16 Mars 2020, të gjitha fluturimet (përveç atyre ushtarake dhe […] Kosova më nuk është e izoluar. Synimi kryesor i kompanisë ka qenë dhe është ti shërbejë klientëve të saj me korrektësi, shpejtësi dhe cilësi. Fluturime direkte apo me tranzit (një stop) nga shumë qytete të Gjermanisë dhe evropës. KosovaPress është Agjenci e Pavarur e Lajmeve, e cila u themelua më 4 janar të vitit 1999. Nga ana tjetër, duhet theksuar se gjatë muajit dhjetor kishte 1,090 fluturime (-20.55% nga dhjetori i vitit 2019). Düsseldorf (DUS) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë Stuttgart (STR) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë München (MUC) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë Frankfurt (FRA) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë Hannover  (Haj) – Prishtinë (PRN): 1 herë në javë Hamburg (HAM) – Prishtinë (PRN): 1 herë në javë Basel (BSL) – Prishtinë (PRN): 5 herë në javë Memmingen (FMM) – Prishtinë (PRN): 3 herë në javë, Düsseldorf (DUS) – Tirane (TIA): 2 herë në javë Dortmund (DTM) – Tirane (TIA): 3 herë në javë Memmingen (FMM) – TIRANE (TIA): 3 herë në javë Frankfurt (FRA) – Tirane (TIA): çdo ditë, Köln (CGN) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Dortmund (DTM) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Frankfurt Hahn (HHN) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Memmingen (FMM) – Shkup (SKP): 2 herë në javë Hannover  (Haj) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Hamburg (HAM) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Berlin (BER) – Shkup (SKP): 3 herë në javë Bremen (BRE) – Shkup (SKP): 3 herë në javëFriedrichshafen (FDH) – Shkup (SKP): 2 herë në javë, Frankfurt (FRA) – Podgorica (TGD): 3 herë në javë Memmingen (FMM) – Podgorica (TGD): 3 herë në javë, Zürich (ZRH) – Prishtinë (PRN): 10 herë në javë Basel (BSL) – Prishtinë (PRN): 4 herë në javë Geneva (GVA) – Prishtinë (PRN): 2 herë në javë, Zürich (ZRH) – Oher (OHD): çdo të shtune Basel (BSL) – Shkup (SKP): 3 herë në javë. 38 min para Ka nisur anulimi i fluturimeve nga Kosova për në Itali. Kjo video e 20 majit 1999 e AP-së dëshmon për provat që kishte Departamenti i Shtetit Amerikan rreth mizorive serbe në Kosovë. E familjet tona janë familje të vogla të tija. Qeveria në Itali ka vënë masa shtesë deri më 15 shkurt në … Zvicra ka marrë vendim që Kosovën ta largojë nga lista e zezë, duke hequr karantimin për qytetarët që kthehen në shtetin zviceran nga data 28 shtator. Zurich - Prishtinë e Gjenevë - … Pandemia ka afektuar edhe në aeroportin e Kosovës. Nëse flasim me shifra, krahasuar me vitin 2019 këtë vit […] Shërbimet tona KosovaPress iu ofron shërbimin e përditshëm të lajmeve (7 ditë në javë) nga Kosova, rajoni e bota, në fusha të ndryshme të veprimtarisë . Lajmin e ka bërë të ditur menaxheri i planifikimit të fluturimeve në Aeroportin “Adem Jashari”, Driton Hyseni. “Në tremujorin e katërt të vitit 2020, numri i pasagjerëve që kanë […] Pak orë pas këtij vendimi, mërgimtarët kanë filluar të planifikojnë fluturime drejt Kosovës. Ndalimi, i cili u vendos në prag të Krishtlindjeve më 22 dhjetor, fillimisht ishte caktuar të skadonte më 10 janar. Përgjigjja, në vija të përgjithshme është se ende nuk ka ndonjë vendim përfundimtar për lejimin e fluturimeve të rregullta. Megjithatë, jozyrtarisht, numri i të dhënave ka të ngjarë të jetë shumë më i lartë, dhe më shumë se 20 qytete kineze kanë raportuar raste të koronavirusit. Aeroplani juaj ështe vonuar apo fluturimi anuluar? Për çmime tjera na kontaktoni në telefon ose email. Gara duke folur për anulimin e fluturimeve të datës 13 dhe 14 qershor tha se fluturimet gjatë pandemisë nuk janë lejuar që të ketë fluturime të udhëtarëve, përveç atyre që janë riatdhesuar dhe këtu hyjnë edhe këto dy fluturime. Të Në statistikat e Google Analytics kombinimi “bileta avioni” eshte tri herë më i kerkuar se sa kombimimi tjeter “bileta aeroplani”. Atëhere mos u brengosni aq shumë! Cilin nga keto kombinime keni perdorur ju deri tani? Kosova Airlines, bartësi kombëtar i Kosovës, vepron prej këtij aeroporti. Orari i fluturimeve direkte për Kosove nga aeroporte të ndryshëm. Rezervoni online bileta aeroplani për Prishtinë. Ai na bahet vëlla e mik. Transporti i mallrave me tren në tremujorin e parë të vitit 2019 është 137 mijë tonë, krahasuar me tremujorin e njëjtë të vitit të kaluar (TM1 2018) ka rritje për 80%. Gjakovë +381 390 321 091 Pejë +381 39 432 471 Prizren +381 29 242 110 Prishtinë +381 38 241 111 Shiko të … Fluks i madh i mërgimtarve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ishte në muajin dhejtor, shkruan albinfo.ch. Shfrytzoni ketë mundësi dhe perfitoni edhe deri në 450€ dëmshperblim! Sipas njoftimit të MPJ të Turqisë çdo person, shtetas turk apo i huaj, në momentin e hyrjes në Turqi do t’i nënshtrohet kontrollit shëndetësor. Sipas ASK-së, në territorin e Kosovës janë gjithsej 333 km binarë hekurudhorë për transport. ... Merrni kompenzim deri 450 € për vonesen e … Sipas njoftimit të ambasadës, përmes këtyre dy fluturimeve, në Kosovë janë kthyer 300 persona, të cilët në muajt e … Ambasada e Kosovës në Ankara ka njoftuar se këtë javë janë realizuar edhe dy fluturime të riatdhesimit nga Turqia në territorin e Kosovës. Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit të Republikës së Kosovës ka njoftuar se nga data 16 mars do të anulohen të gjitha fluturimet, përveç atyre ushtarake. Autorizimi për përfaqësuesin e autorizuar të agjencisë turistike i cili do t’i dorëzoje kërkesat për lëshim të vizave në emër të klientëve dhe i cili do t’i tërheq vizat ne Ambasadën e Republikës së Kroacisë, një fotokopje e pasaportës së tij dhe të letërnjoftimit, një fotografi me … Tel: +41 44 215 20 20.